Witaj nieznajomy! Zaloguj się/ Rejestracja
W Twoim koszyku masz produktów
o łącznej wartości
info@tylkosoczewki.pl +48 667 511 510
Sortuj według: Wyświetlaj 3 produktów
Strona główna / Soczewki toryczne

Jeszcze kilka lat temu taka wada wzroku jak astygmatyzm, skutecznie uniemożliwiała pacjentom noszenie soczewek kontaktowych. Obecnie, dla osób które mają astygmatyzm, a zależy im na wygodzie i komforcie związanym z noszeniem soczewek kontaktowych istnieje ratunek! Są nim soczewki kontaktowe toryczne przeznaczone specjalnie dla wad wzroku połączonych z astygmatyzmem. Noszenie torycznych soczewek zapewnia zarówno pełną ochronę oka jak i doskonałe widzenie bez ryzyka infekcji czy pogorszenia się widzenia.

Przy astygmatyzmie, jak i przy pozostałych wadach wzroku, przed dobraniem soczewki koniecznie trzeba wybrać się do okulisty. Dobór soczewek torycznych jest jednak bardziej skomplikowany niż wybór zwykłych soczewek ze względu na możliwość różnic wad w obu oczach. Poza tym, dobór torycznych soczewek wymaga ustalenia zarówno mocy sferycznej jak i torycznej. Lekarz kontaktolog precyzyjnie dobierze soczewki toryczne, a pacjent będzie mógł przymierzyć i wypróbować soczewki – umożliwia to bowiem większość producentów.

Soczewki kontaktowe toryczne dla osób z astygmatyzmem dostępne są zarówno w wersjach dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów.

Floating Facebook Widget