Witaj nieznajomy! Zaloguj się/ Rejestracja
W Twoim koszyku masz produktów
o łącznej wartości
info@tylkosoczewki.pl +48 667 511 510
Sortuj według: Wyświetlaj 6 produktów
Strona główna / Płyny do soczewek

Wybór odpowiedniego płynu do soczewek jest bardzo istotny. Korzystanie z płynu jest koniecznością, gdyż soczewki muszą być pielęgnowane i dezynfekowane (wyjątkiem od reguły są jedynie soczewki jednodniowe). Jak wybrać ten odpowiedni? Najczęściej niestety metodą prób i błędów. Tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na indywidualne preferencje – płyn nie może podrażniać naszych oczu i nie powodować dyskomfortu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płynu:

  • objętość płynu – podczas wyjazdów lepszy będzie płyn o mniejszej objętości, korzystniejsze cenowo są jednak płyny duże.
  • przeznaczenie do oczu wrażliwych – istnieją płyny specjalnie stworzone dla takich oczu, np Renu MPS
  • producent – zazwyczaj producenci polecają swoje płyny do swoich soczewek (ale nie znaczy to że nie możemy używać płynów innych producentów)
  • rodzaj działania płynu (czy soczewki trzeba pocierać w celu wyczyszczenia, czy wystarczy umieszczenie ich w pojemniczku)
  • minimalny czas dezynfekcji – niektóre płyny działają już w 4 godziny
  • dodatkowe składniki – sprawdź jakie dodatkowe składniki zawiera płyn – niektóre mają w swoim składzie witaminę B2 inne hialuronian – naturalną substancję, którą można znaleźć w ludzkich łzach. To właśnie hialuronian sodu zapewnia naszym oczom optymalne nawilżenie.

 

Floating Facebook Widget